Jahodovo-jogurtová zmrzlina

Jahjogzmrz1

Není nad domácí zmrzlinu. Zvlášť v letním parnu. A tak vyzkoušejte jahodovo-jogurtovou zmrzlinu.

Stačí jen čtyři ingredience, které umixujete, dáte zmrazit a dál už se jen oddáváte hříšnému mlsání. Kromě aromatických jahod, díky nimž má zmrzlina báječnou ovocnou chuť, stačí přidat smetanu, bílý jogurt a nerafinovaný třtinový moučkový cukr. Ten snadno získáte rozemletím pískového třtinového cukru v elektrickém strojku na mletí kávy.

Vy, kdo špatně snášíte laktózu v mléčných výrobcích, nemusíte zoufat. Jednoduše vyměňte běžný jogurt a smetanu za ty bez laktózy. Mnoho obchodních řetězců tyto produkty už běžně zařazuje do své nabídky, tak by s jejich sehnáním neměl být problém.

Výborné ingredience = skvělá a zdravá zmrzlina s vůní čerstvých jahod. Bez výčitek si ji vychutnejte :-).

Jahjogzmrz2

JAHODOVO-JOGURTOVÁ ZMRZLINA

INGREDIENCE

200 g jahod, odstopkovaných a umytých (můžete použít i mražené)
70 g třtinového moučkového cukru (já si ho melu v elektrickém strojku na kávu)
230 ml bílého neslazeného jogurtu (já používám jogurt bez laktózy s 1,5 % tuku)
100 ml smetany ke šlehání (opět můžete použít smetanu bez laktózy)

POSTUP

  1. Budete potřebovat buď zmrzlinový strojek, anebo postačí plastová nádobka, která pojme množství zmrzliny o objemu cca 650 ml.
  2. Do stolního mixéru vložte jahody, moučkový cukr, jogurt a smetanu a vše rozmixujte dohladka. 
  3. Jahodovou směs vlijte do zmrzlinového strojku a zmrzlinu dále připravte podle návodu, který ke strojku patří. Pokud nemáte zmrzlinovač, jahodovou směs vlijte do připravené plastové nádoby a dejte ji chladit do mrazáku. Zmrzlina bude potřebovat několik hodin, než dostatečně ztuhne, a během té doby ji alespoň 3x promíchejte, aby hmota tuhla rovnoměrně, netvořily se v ní ledové krystalky a hotová zmrzlina byla správně chuťově vyvážená.
  4. Pokud je hotová zmrzlina příliš tuhá, nechte ji před podáváním chvíli stát při pokojové teplotě, aby povolila a dobře se porcovala. Zmrzlinu můžete podávat samostatně, například v oplatkových kornoutcích, nebo jako součást pohárů.

Z uvedeného množství ingrediencí připravíte cca 650 ml zmrzliny.

Jahjogzmrz3

Jahjogzmrz4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *