Jahodová zmrzlina

Autor: Táňa
11/07/2020

Léto a jahodová zmrzlina, to je prima dvojka. Tady na blogu mám už recept na Jahodovo-jogurtovou zmrzlinu a dnes přidávám další, který je zase trošku jiný.

Příprava jahodové směsi je velmi rychlá, delší dobu vyžaduje jen mražení.

Kromě jahod, které můžete použít čerstvé i mražené, je základem zmrzliny smetana a mléko v poměru 1:1. Dále se přidává trošičku citrónové šťávy pro chuť a udržení svěží barvy jahod a také cukr. V receptu uvádím přesnou gramáž, ale v případě, že máte jahody kyselejší, si podle chuti ještě trochu cukru přidejte.

TIP! na další zmrzliny z blogu:
Krémová čokoládová zmrzlina
Broskvová zmrzlina
Zmrzlina z banánů a arašídového másla

JAHODOVÁ ZMRZLINA

INGREDIENCE

(1 hrnek = 250 ml)

300 g jahod, odstopkovaných a umytých (můžete použít i mražené)
1 lžička citrónové šťávy
250 ml (1 hrnek) smetany ke šlehání
250 ml (1 hrnek) mléka (dávám polotučné)
½ hrnku (110 g) cukru (třtinového či řepného), (u kyselejších jahod můžete ještě trochu cukru přidat)

POSTUP

  1. Na výrobu zmrzliny budete potřebovat buď zmrzlinovač, anebo postačí například plastová nádoba, která pojme množství zmrzliny o objemu cca 1000 ml.
  2. Do větší mísy či vyšší plastové nádoby vložte jahody, citrónovou šťávu, smetanu, mléko a cukr a ponorným mixérem vše krátce rozmixujte dohladka. Můžete dle libosti ponechat i malé kousky jahod.
  3. Jahodovou směs vlijte do zmrzlinovače a dále postupujte podle návodu, který ke strojku patří. Pokud nemáte zmrzlinovač, jahodovou směs vlijte do připravené plastové nádoby a dejte ji chladit do mrazáku. Zmrzlina bude potřebovat několik hodin, než dostatečně ztuhne. Během té doby ji několikrát promíchejte, aby směs tuhla rovnoměrně, netvořily se v ní ledové krystalky a zmrzlina měla jemnou konzistenci.
  4. Pokud je hotová zmrzlina příliš pevná, nechte ji po vytažení z mrazáku chvíli stát při pokojové teplotě, aby povolila a dobře se porcovala. Zmrzlinu můžete podávat samostatně i jako součást pohárů.

Z uvedeného množství ingrediencí připravíte cca 1000 ml zmrzliny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Like
Close
Close